Oranžovo – modré pohotovosti?

RAKOVNÍK. Středočeský kraj již má jasno, kde by v Rakovníku zřídil výdejnu léků. Minulý týden město navštívili pracovníci krajského odboru zdravotnictví společně s náměstkem středočeské nemocnice. „Prostory jsou vyhovující a tak prostorné, že nám umožňují realizovat společně oba naše záměry. Jak výdejnu léků, tak i zubařskou pohotovost. Protože nechceme majitele objektu vystavovat případným tlakům, nebudeme poskytovat bližší údaje,“ vysvětluje Marcel Chládek. Vzhledem k tomu, že nikdo z rakovnických lékárníků náměstka dosud nekontaktoval, bere to tak, že z jejich strany není zájem o komunikaci a bude přikročeno k rekonstrukci prostor. Podle informací týdeníku Raport by měla nová lékárna se zubařskou ambulancí sídlit v bývalé drogerii Rossmann na Husově náměstí.

K aktivitám Marcela Chládka se mezitím vyjádřila i rada místního sdružení ODS v Rakovníku. Zejména k nedávné výzvě, aby místní lékárníci nevybírali od pacientů regulační poplatky. „Podporujeme zřízení lékárenské i zubní pohotovosti v Rakovníku s finanční podporou města. Zásadně ale nesouhlasíme s vyzýváním k porušování platných zákonů,“ píše se v usnesení. Starosta města Zdeněk Nejdl, který je předsedou místní organizace ODS, pak doplnil, že je připraven prosadit v zastupitelstvu, aby se město podílelo na úhradě ztráty z provozu pohotovostních lékáren a zubařské pohotovosti. „Problematikou zřízení zubních pohotovostí jsme se již jednou zabývali. Tehdy to skončilo na nezájmu stomatologů,“ připomíná Nejdl.

Náměstek hejtmana Marcel Chládek krok ODS vítá. „Jsem rád, že jsme konečně našli s panem starostou společnou řeč a že naše aktivity mohou počítat i s podporou města. S tvrzeními o porušování zákona bych byl ale mnohem opatrnější. Že lze hradit poplatky za pacienty, dokazuje i případ ze sousedních Loun. Tam v místním tisku vycházejí tzv. věrnostní kupony, po jejichž předložení získá pacient v lékárně slevu 30 Kč,“ popisuje Marcel Chládek. „Naše stanovisko bylo původně myšleno na podporu pohotovostí, které by sloužili místní lékárníci, popřípadě zubaři, ale pokud by služby zajišťoval kraj, umím si představit, že bychom mohli podpořit i tento subjekt. Jde nám o to, aby občané měli zajištěné chybějící služby. Kdo je poskytuje, je vedlejší,“ míní Nejdl.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.