Opilých řidičů příbývá

RAKOVNICKO. Řidiči mají stále větší problémy s alkoholem. Podle výsledků z minulého týdne už je situace kritická. Dávno neplatí, že si dá řidič před jízdou maximálně jedno pivo, uplynulý týden hlídky zastavily hned několik řidičů, kteří nadýchali přes dvě promile.

Nejopilejším řidičem byl pětatřicetiletý cizinec, kterého rakovničtí policisté kontrolovali v Plzeňské ulici ve čtvrtek před jedenáctou večer. „Nadýchal 2,79 promile. Se souhlasem státního zástupce byl umístěn do policejní cely. Nejenže byly zahájeny úkony pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, ale také byl podán návrh na jeho vyhoštění z republiky,“ přibližuje mluvčí policie René Černý.

Další opilec naštěstí při pokusu o jízdu ani neopustil parkoviště. Čtyřiašedesátiletý muž z Jičína se ve čtvrtek odpoledne chtěl otočit s automobilem před restaurací U Rozvědčíka a narazil přitom do zaparkovaného Audi, čímž způsobil škodu za 50 tisíc korun. Policisté mu na místě sebrali řidičský průkaz a zakázali další jízdu, v dechu měl totiž 1,75 promile alkoholu. Třetím z „dvoupromilových hříšníků“ byl pětadvacetiletý muž z Kladenska. Toho v pondělí v jedenáct večer zastavili křivoklátští policisté na katastru Sýkořice. Nadýchal 2,20 promile. „Řidiči si vůbec neuvědomují následky. Nejenže jsou pro ostatní řidiče hrozbou, ale také jsou za jízdu s alkoholem vysoké pokuty až do 50 tisíc korun. A v neposlední řadě je taková jízda stojí body a řidičský průkaz. Opilých řidičů je v poslední době hodně, každý pátek a sobotu máme kontroly zaměřeny na alkohol,“ uzavírá Ladislav Heller z dopravního inspektorátu.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.