Jedna rána způsobila záchranáři otřes mozku a zlomeniny nosu a očnice

Opilec napadl přivolaného lékaře

BRANOV. Po nedělním výjezdu rakovnické záchranky se devětadvacetiletý lékař Pavel Rusý nečekaně ocitl v roli pacienta. v kempu Višňová II na katastru Branova, kam přijel s osádkou sanity rychlé záchranné pomoci ošetřit jednadvacetiletého mladíka v bezvědomí, byl napaden devatenáctiletým bratrem údajného pacienta. Poté, co lékaře udeřil pěstí do obličeje a způsobil mu středně těžké zranění, utekl. Policisté ho zadrželi v pondělí dopoledne.

Přestože se případy napadení lékařů jejich pacienty stále množí, zatím se Rakovnicku vyhýbaly. Tedy až do noci ze soboty na neděli, kdy vozidlo RZP vyjelo do kempu Višňová II k jednadvacetiletému mladíkovi, jenž byl údajně v bezvědomí. z člověka v bezvědomí se však vyklubal opilec, který navíc jakoukoli pomoc záchranářů odmítal.

"Byl sice opilý, ale zvládal chodit po svých. Zraněný nebyl, jakékoli ošetření odmítal a choval se agresivně. Když jsem viděl, že s námi nehodlá komunikovat, oznámil jsem osádce sanity, že pro něj nemůžeme nic udělat a že pojedeme zpátky. Šel jsem do sanity zapsat časy výjezdu a přišel za mnou druhý mladík, o němž jsem se potom dozvěděl, že je jeho bratr. Zadrmolil něco, čemu jsem nerozuměl, a najednou přilétla rána. Vůbec jsem ji nečekal a ani nevím, jak a ocitl jsem se mezi sedačkami," popisuje útok devatenáctiletého Kladeňáka napadený lékař.

Starší muž se za jednání svého bratra ještě omluvil, pak ale stejně jako on utekl. Po příjezdu policie už nebylo po opilcích ani stopy. Hlídka však zjistila totožnost obou bratrů a zahájila pátrání ve spolupráci s kladenskými kolegy. Mladý útočník se nedokázal skrývat dlouho. v pondělí dopoledne již byl na křivoklátské policejní služebně na výslechu. "Lidé v kempu mladíky znali. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví," přibližuje rakovnický policejní mluvčí René Černý.

"Musel vědět, kam správně zamířit, protože po jediné ráně pěstí jsem měl otřes mozku, zlomený nos a očnici. Nos mi srovnali v Kladně a pak mě převezli do rakovnické nemocnice k hospitalizaci. u záchranky jsem šest let a tohle byl můj první kontakt s násilím. Pochopitelně mám už několik zážitků s opilými lidmi, kteří se kolem sebe ohání nebo nám sprostě nadávají. Zatím to vždycky šlo vyřešit bez použití síly a s rozvahou. Po téhle zkušenosti budu podobné situace pořád řešit s klidem, ale budu už opatrnější. Když se setkám s opilcem, který nechce ošetřit, nebudu už osádku ani sebe ohrožovat nějakým jeho přemlouváním. Hned se sebereme a odjedeme. i tady jsme měli prostor odjet dřív. Kdybychom ho dlouho nepřemlouvali, ať se nechá ošetřit, nejspíš se to nestalo," říká Pavel Rusý.

Lékař zůstane nějaký čas v pracovní neschopnosti. "Jeho stav je stabilizovaný. v neschopnosti bude tak dlouho, dokud o návratu do zaměstnání nerozhodne ošetřující lékař. Samozřejmě to postihne i nemocnici. Lékař je naším zaměstnancem a my tak na čas přicházíme o jednu pracovní sílu," doplňuje ředitel rakovnické nemocnice Michal Stehlík.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.