Odmítli kompromis

RAKOVNÍK (ps). Směnu pozemku mezi městem a Václavem Bílkem, na jejímž základě by mohla vzniknout nová zahrádkářská osada, nakonec překvapivě odmítli i sami zahrádkáři.

Na zasedání zastupitelstva dorazili opět po delším čase v hojném počtu členové zahrádkářské kolonie Na Studánkách. v diskusi znovu kritizovali rozhodnutí města vyhnat zahrádkáře z míst, kde se věnují svému koníčku již více jak 40 let. Stěžejní bylo vystoupení Václava Bílka, který zopakoval a vysvětlil své záměry. "Pokud by došlo ke směně pozemků, zachoval bych část kolonie členů, kteří se o zahrádky řádně starají. Odstranili bychom nevzhledné stavby, část pozemku bychom vyčlenili jako společné kompostiště, aby byl vzhled zahrádek úplně jinačí než dnes," řekl Bílek. Místostarosta Luděk Štíbr poznamenal, že nápad se vedení města od počátku líbil, ale chtělo znát názor dalších zainteresovaných. Přitom se zjistilo, že členové zahrádkářského svazu s Bílkem nesouhlasí. To zastupitelstvu potvrdil i člen výboru Vávra. "Výroční členská schůze se shodla, že jestli existuje příslib města uzavřít s námi nájemní smlouvu na dobu určitou ke stávajícímu areálu, pokud letos nedojde ke schválení projektu na jeho využití, je to pro nás výhodnější," vysvětlil Vávra. v závěru diskuse podotkla paní Brabcová, že jakékoliv rozhodování o těchto pozemcích je bezpředmětné, když podle územního plánu vede v místě obchvat. Zastupitelstvo směnu pozemků nakonec zamítlo.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.