Odmítli další trhy

RAKOVNÍK (ps). Na město se obrátil Ing. František Fiala z Kostelce nad Orlicí s nabídkou na pořádání dalších trhů na Husově náměstí. Na rozdíl od stávajícího provozovatele měl zájem o úterní trhy jednou měsíčně s prodejem ovoce, zeleniny, proutěného zboží, drogerie a oděvů.

"Městská rada se rozhodla žádosti nevyhovět a náměstí nepronajmout. Domníváme se, že stávající trhy fungují bez problémů, tohle by bylo ještě něco navíc. a pro takové účely je tu městská tržnice," vysvětlil zamítavé stanovisko starosta Zdeněk Nejdl a dodal, že změna by mohla nastat, kdyby záměr Ing. Fialy podpořila např. Okresní hospodářská komora. Názor místních obchodníků na konání pravidelných trhů se prý postupně mění a již není ryze odmítavý jako na počátku. "Na trhy jezdí lidé i z okolí Rakovníka, kromě trhů navštíví i místní kamenné obchody, trhovci se navíc stravují v místních restauracích, takže celkový dopad je nyní spíše pozitivní," hodnotí Nejdl. Navíc ani pro městskou pokladnu nejsou trhy nijak zanedbatelné. Za jeden stánek do 5 m2 plochy město inkasuje 300 Kč, což při průměrném počtu 120 stánků znamená měsíční příjem 72 tisíc korun, celoročně pak přes 860 tisíc korun.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.