Odchod šéfů obrečeli

RAKOVNÍK. Od středy 1. října už na rakovnickém okresním ředitelství nepůsobí ředitel Václav Zeman ani jeho náměstek Ladislav Renza. Oba odešli k 30. září do civilu. Důvodem byla policejní reforma, v jejímž důsledku budou funkce ředitele a jeho náměstků zrušeny. Od 1. ledna 2009 přestane okresní ředitelství existovat. Obvodních oddělení se změna nedotkne, místo pod kancelář ředitele přejde správa pod krajské ředitelství. Přímým nadřízeným bude krajský ředitel Václav Kučera. Podle nové struktury budou nejvyšší funkcí v Rakovníku vedoucí odborů.

„Vzniknou dva odbory. Odbor pořádkové policie, tedy pro uniformované policisty, ten je vedoucím zatím neobsazený, druhým bude odbor kriminální policie, jehož vedoucím bude s největší pravděpodobnostní Miroslav Černohorský. Ten byl dosavadním zástupcem ředitele pro trestní řízení (na toto místo nastoupil po odchodu Stanislava Čapka od policie pozn. aut.) a nyní vede do 1. ledna 2009, kdy dojde k reorganizaci, okresní ředitelství,“ přibližuje tiskový mluvčí René Černý.

Ladislav Renza a Václav Zeman působili u policie velmi dlouho. Ředitel 29 let, jeho náměstek dokonce o pět let déle. „Je to kus života. Musím říct, že je tu teď divně prázdno. Když jsem se v úterý vrátil z dovolené, automaticky jsem šel pozdravit ředitele. Až za dveřmi jsem si uvědomil, že není koho pozdravit. Oběma, ale i panu Krejčímu, který odešel měsíc před nimi, bych chtěl za nás všechny poděkovat. Byli to perfektní nadřízení a za ta léta u policie odvedli kus práce,“ říká René Černý. Jeho kolegové, kteří se s vedením loučili, přiznávají, že odchod obrečeli. „Když si vzal pan Renza na záda batůžek s věcmi a odcházel, tak většina z nás slzy neudržela,“ přiznávají.

Už ve středu se Václav Zeman objevil v novém zaměstnání. Při slavnostním nástupu nově vzniklých vojenských útvarů 152. ženijního praporu a Samostatné záchranné roty v rakovnických kasárnách stál v zástupu občanských zaměstnanců. „Pan Zeman u nás nastoupil jako právní poradce, je zaměstnancem ženijního praporu,“ říká mluvčí praporu Alena Hrdličková. Jeho kolega Ladislav Renza si podle našich informací dá na určitou dobu pracovní pauzu a poté udiví, co bude dělat dále.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.