Očkování pro prvňáky zdarma

PRAHA (bed). V souvislosti s rostoucím počtem nakažených hepatitidou typu A se Středočeský kraj rozhodl očkovat žáky prvních ročníků základních škol. Očkování bude dobrovolné a vakcína proti hepatitidě A bude dětem aplikována zdarma výhradně se souhlasem rodičů.

Celkem se toto preventivní opatření na území kraje může týkat až 10 tisíc dětí a kraj je v případě zájmu rodičů připraven pro tento účel uvolnit celkem 5,5 miliónu korun. „Tato částka by měla zároveň sloužit k posílení školských rozpočtů pro nákup potřebných hygienických prostředků a k nákupu vakcín pro pracovníky školních jídelen,“ uvedl hejtman Petr Bendl. „Je tedy nyní zcela na ředitelích škol a rodičích, zdali této možnosti využijí. Krajská hygienická stanice zajistí distribuci vakcín praktickým lékařům. Přímo na ně se tedy budou moci rodiče obrátit. Pokusíme se nákup očkovacích látek zajistit v co nejkratší době,“ dodal hejtman.

Podle vyjádření ředitele Krajské hygienické stanice Iva Krýse se žloutenka vyskytla zatím ve čtyřech středočeských základních školách a celkový počet nakažených osob na území kraje je nyní 22. Rakovnicka se to zatím, naštěstí, netýká.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.