Objížďky brzdí i sanitky

RAKOVNICKO (peg). Objížďky, s nimiž zápolí řidiči na Rakovnicku a k nimž v blízké době přibudou ještě další, už přinášejí problémy v dopravě. V pátek navíc v Rakovníku nastal kolaps poté, co se silničáři rozhodli v dopravní špičce frézovat křižovatku u Tylova divadla.

„To situaci rozhodně neprospělo. I bez frézování je znát, že v důsledku objížděk provoz ve městě zhoustl. V případě naléhavých výjezdů složek integrovaného záchranného systému je to problém,“ říká mluvčí policie René Černý.

Zatím největší komplikace s objížďkami má záchranná služba. Přestože v jejím případě je žádoucí být u pacienta co nejrychleji, kvůli uzavírkám silnic se její dojezdové časy prodloužily. „Nejhorší je to směrem na Lišany a dál, kam je silnice uzavřená a musí se jezdit přes Lužnou. V týdnu jsme jeli k případu do Hředel, cestou jsme navíc potkali kamión a kdo zná silnici v Lišanech, ví, že po ní se rychle jezdit nedá. To všechno pro nás znamená tři, čtyři minuty navíc, což je v případě ohrožení života hodně dlouhá doba,“ přibližuje svoji zkušenost jeden z řidičů rakovnické záchranné služby. Obyvatelé Poddžbánska proto musejí být v současnosti shovívaví, chyba rozhodně není na straně záchranné služby. Problematice objížděk se budeme více věnovat v příštím vydání.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.