O „Zličín“ se zajímali jen tři občané

O změnu územního rozhodnutí požádala stavební úřad firma De Iure, s. r. o., která zakázku převzala od Qinn Investu. S ním město původně uzavřelo smlouvu na výstavbu Tesca. Že vedle něj vyroste i "malý Zličín", se ukázalo před několika dny. "Bydlíme kus od této výstavby a nebudeme zastírat, že se nám to nelíbí. Podle našeho názoru Rakovník něco takového nepotřebuje. Náš dům nestál málo, a s tímhle jsme nepočítali. Cena našeho pozemku tím rozhodně nestoupne. Nic už s tím ale neuděláme, takže by nás alespoň zajímalo, jak bude výstavba probíhat. Kudy budou jezdit nákladní Tatry a na koho se můžeme obrátit, pokud nás výstavba bude rušit hlukem, což už jsme si zažili, když se stavělo Valeo," dotazovala se Pavla Černá, která byla se svým přítelem jedinými zástupci obyvatel domů v Luženské ulici. Odpověděla jí Monika Zeman z firmy De Iure: "Na místě výstavby bude po celou dobu umístěna cedule s kontakty. Se stížnostmi se tedy můžete obracet na ně, nebo také na město." Ohledně provozu nákladních aut budou v následujících krocích řešeny objízdné trasy.

Další dotaz mladého páru se týkal budoucího provozu u Tesca. "V Luženské ulici se dnes běžně jezdí i stovkou, kvůli obchodnímu centru se doprava ještě zvýší, nezvažuje se možnost umístění zpomalovacích pásů nebo dalších opatření? Bojíme se, že tu jednou budeme muset naše děti vodit na provázku," říká Petr Havel. Na tento dotaz reagoval Zdeněk Gebhart, komunikační inspektor rakovnického dopravního inspektorátu. Podle něj mohou obyvatelé z Luženské ulice dát městu podnět pro instalování zpomalovacích pásů. "Musíte ale zvážit i negativa, která přinášejí. Především větší hlučnost z toho, jak auta pásy přejíždějí, a zvýšení emisí," říká. Hovořilo se i o hlučnosti, která se kvůli Tescu a Stop shopu v lokalitě zvýší. Ohledně té je na odboru životního prostředí k dispozici k nahlédnutí hluková studie.

S dalšími připomínkami se přihlásila také Hana Tošnarová, která upozornila především na nejasné zakreslení napojení obchvatu na silnici do Lišan v blízkosti obchodního centra. "Tak, jak je tu napojení na obchvat na mapě zakresleno, určitě nebude. Je to divné. Myslím, že je na čase se tímto napojením zabývat, aby nakonec nebylo pozdě. Město už by mělo mít na stavbu obchvatu projekt a mělo už by jednat s vlastníky pozemků," říká Hana Tošnarová. Poté, co se dozvěděla, že město není v otázce obchvatu příliš daleko, rozhodla se, že podá podnět pro urychlené zahájení řízení k jeho výstavbě. Ve svém posledním dotazu projevila zájem o předložení smlouvy, na jejímž základě přešla zakázka výstavby Tesca z firmy Qinn invest na společnost De Iure. Po delším hledání a poměrně vyostřené diskusi pověření z 1. 10. 2006 stavební úřad předložil.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.