O přejezd se zajímá televize

RAKOVNÍK. Přejezd u bývalého TOSu, kde podle svědků selhává signalizace, se v uplynulých letech stal dějištěm několika dopravních nehod. Již několikrát jsme o něm psali a poslední dny ukázaly, že nejsme jediní, kdo se o něj zajímá.

Matka dívky, která na přejezdu jen o vlásek unikla smrti, shromažďuje výpovědi lidí, kterým se obdobná věc přihodila také. Přestože dráhy tvrdí, že vše je v pořádku, není těchto lidí právě málo. Špatný kontakt či jiná závada dělá z tohoto přejezdu nevyzpytatelné místo už několik let. Jedním z těch, kteří unikli vlaku na poslední chvíli, je Petr Jirka. „Je to zhruba čtyři roky. Tehdy jsem pracoval ve firmě Valeo. Jel jsem jako spolujezdec v osobním autě. Jeho řidič přijel k přejezdu, rozhlédl se, a protože nesvítila světla, ani nebylo slyšet žádné cinkání, rozjel se a jel. Sotva jsme přejezd přejeli, projel vlak. Protože se nám nic nestalo, už bych na tuto událost zapomněl. Když jsem zjistil, co se přihodilo panu Zaspalovi a jeho přítelkyni, uvědomil jsem si, že mám podobnou zkušenost,“ vypráví a není jediný. Asi týden před již zmiňovanou nehodou zažil stejnou situaci další člověk z Rakovníka.

To, že přejezd asi nefunguje tak, jak má, potvrzuje podle šetření Hany Melicharové (matka dívky) dalších šest svědků. O přejezd se začínají zajímat i redaktoři TV Nova z pořadu Na vlastní oči. Patří totiž k několika dalším, kde se dějí tyto „záhadné“ nehody.

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.