Místostarosta Štíbr rezignoval, bude však kandidovat do rady

O Jirátkovi v dubnu?

RAKOVNÍK. Rok a čtvrt po volbách dochází na rakovnické radnici k první výměně stráží. Luděk Štíbr (ODS) rezignoval dle očekávání 7. února na funkci místostarosty a nastoupil na post ředitele gymnázia Zikmunda Wintra. Kdo jej na radnici nahradí, nebo zda zůstane vedení města dvoučlenné, mělo rozhodnout pondělní zastupitelstvo po uzávěrce našich novin. Podle předběžných informací ale měla být volba odložena až na dubnové zasedání.

Připomínáme, že vedoucí místo na gymnáziu se uvolnilo s odvoláním ředitele Jana Jirátka po incidentu se studentkou na předmaturitním večírku. Paradoxně právě Jirátko (ODS), který je v současné době radním města, by se podle názoru starosty Zdeňka Nejdla měl stát uvolněným místostarostou namísto Štíbra, a to přesto, že takovou rošádu, a hlavně pak Jirátka kvůli stále ještě čerstvému „škraloupu“, odmítá oblastní rada ODS. Opozice navíc tvrdí, že by městu o velikosti Rakovníka mohl stačit jeden místostarosta. „Peníze spojené s náklady na druhého uvolněného funkcionáře bychom mohli využít na zřízení projektového manažera, který by městu pomohl získat dotace z Evropské unie,“ míní např. Marcel Chládek (ČSSD).

Zdeněk Nejdl je však jiného názoru. „Stále se domnívám, že Rakovník by měl mít dva uvolněné místostarosty. To je i názor většiny ze stávající třináctičlenné koalice. V pondělí ale podle všeho budeme volit pouze chybějícího člena rady. Pan Štíbr totiž po rezignaci na post místostarosty pozbyl i své členství v radě. Proto budeme navrhovat jeho opětovné zvolení do tohoto orgánu města,“ vysvětluje starosta. Volba případného místostarosty by tak mohla být údajně odložena až na příští zastupitelstvo. „Budu navrhovat Jana Jirátka. Podle mých informací má širokou podporu v koalici a kandidaturu přijme. Ale protože nejméně do května musí řešit určité závazky v zaměstnání, chceme volbu místostarosty prozatím odložit,“ vysvětluje starosta Nejdl.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.