O dotaci na podzim

NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Po neúspěšné žádosti o dotaci na revitalizaci Strašeckého potoka bude město žádat opět na podzim tohoto roku. Ve hře je devět miliónů a poměrně kritický stav koryta, kde před časem dokonce zahynul malý chlapec.

„Žádost jsme obnovili v plné výši,“ říká starosta Pavel Vaic. Podle jeho slov nedošlo při podání minulé žádosti k žádnému pochybení. „Město dodalo všechny podklady, které bylo schopné dát, ale pokud je tam něco vázáno na majetky lidí, kteří nejsou dosažitelní, není v naší moci to ovlivnit. Že jsme nesplnili všechna kritéria, vyplynulo z nových nařízení EU.“ Na dotaz, zda v žádosti už budou nové souhlasy vlastníků pozemků, protože minulá žádost neprošla kvůli starým souhlasům, uvedl, že město splnilo vše, co mohlo. Podle místostarosty Jaroslava Hlíny situaci konzultovali i s povodím. „Navrhovali nám varianty, které by však mohly situaci ještě zkomplikovat,“ dodává.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.