O černé stavbě nerozhodli

RAKOVNÍK (ps). Městská rada zveřejnila záměr na pronájem osmi metrů pozemku, na kterých stojí, v rozporu se stavebním povolením, část domu Ing. Milana Krameše u Hluboké studny.

Kromě stavebníka se o zastavěný pozemek přihlásili i dva další zájemci. Sousedé Libor Šalda a Hana Vrbatová, přičemž nejvyšší nájemné navrhl Šalda, a to 3500 Kč za metr a rok. Ing. Krameš nabídl jen 710 Kč, a tak městská rada řešila dvě varianty. Pronajmout pozemek nejvyšší nabídce nebo Ing. Kramešovi za cenu nejvyšší nabídky. Ani jeden z návrhů ale nenašel potřebnou podporu a radní tak bod odložili na příští jednání. "Jde o velmi choulostivou věc, která se dostala do roviny sousedského sporu. Pan Krameš by totiž zřejmě mohl, poté, co si pozemek od města pronajme, požádat o obnovení řízení. Nyní mu již běží lhůta k odstranění černé stavby. Tak úřad rozhodl i z toho důvodu, že stavebník neměl k pozemku žádný vztah. Jakmile by mu rada pozemek pronajala, mohl by se pokusit rozhodnutí krajského úřadu změnit. a to je věc, která je pro část rady nepřijatelná," vysvětluje situaci místostarosta Luděk Štíbr. Pro pronájem pozemku nejvyšší nabídce, to jest pro pana Šaldu, který chce pronájmem docílit odstranění stavby, hlasovali Švácha, Michalička a Bendlová. Proti byli Nejdl a Štíbr. Cír a Rouček byli z jednání rady omluveni. Právě na jejich názoru bude záležet další osud černé stavby, kterým se bude rada zabývat opět 1. září.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.