Nový kastelán

PRAHA/KŘIVOKLÁT (bed). V pondělí 8. března byl uveden do funkce nový kastelán hradu Křivoklát, neboli vedoucí odboru správy státního hradu Křivoklát. Na základě výběrového řízení se jím stal pětatřicetiletý Tomáš Řehoř, který až dosud působil ve funkci zástupce vedoucího správy hradu Karlštejna.

"Výběrové řízení proběhlo v pátek 5. března a sedmičlenná komise, jejímiž členy byli i dva pracovníci Národního památkového ústavu v Praze, vybírala ze čtrnácti uchazečů. Přihlášeni byli většinou kasteláni z jiných památkových objektů a také bývalí vedoucí pracovníci z Křivoklátu Ing. Ivan Kasalický a Marie Šindelková. Ta se však osobně k výběrovému řízení nedostavila," uvedl náměstek ředitele NPÚ - územního odborného pracoviště Středních Čech Oldřich Vacek a dodal, že na Tomáši Řehořovi se jednomyslně shodla celá výběrová komise.

Na dotaz Raportu, co bude se současnými vedoucími pracovníky hradu, náměstek Vacek odpověděl, že jim budou nabídnuta místa provozního technika a vedoucího oddělení údržby. "Rozhodně nechceme nikoho z Křivoklátu vyhazovat, je jen na nich, jestli nabídku přijmou," odpověděl Oldřich Vacek.

Kontaktovali jsme také nového kastelána Tomáše Řehoře. "Nejprve se musím podrobně s problematikou hradu seznámit. V každém případě bych chtěl na Křivoklátě udržet aktivity, které zde byly dosud. Konkrétnější informace budu ale schopen říci, až všechno podrobněji prostuduji," uvedl pro Raport Tomáš Řehoř.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.