Novák se zbláznil?

NOVÉ STRAŠECÍ (lep). „Novák se zbláznil, chce další auto, další lidi,“ tato slova zazněla z úst zastupitele za KDU ČSL Pavla Kotyka poté, co zjistil, jaké požadavky má vrchní strážník Martin Novák. Městští strážníci v Novém Strašecí budou od srpna zajíždět i do Tuchlovic a vize jejich i vedení města je poskytovat služby i v dalších obcích. O tomto rozšíření jsme informovali v 29. čísle Raportu.

„Když si statisticky porovnám srovnatelně velké obce, řada z nich obecní strážníky vůbec nemá. Je to obrovský luxus, dlouhodobě je to žrout peněz, město nemá na investice, a strážmistr Novák si tu buduje impérium za městské peníze, a když člověk hledá strážníky, jsou někde jinde, hlídají kapry na Podhůrce,“ dodává zastupitel a připomíná případ, kdy strážníci neměli čas hlídat na přechodu v Palackého ulici koncem školního roku. Na tuto situaci jsme se zeptali ředitele základní školy Stanislava Hajného. „To se skutečně stalo. Ve tři čtvrtě na osm mi strážníci zavolali, že mají jinou činnost, a proto nemohou být v poledne na přechodu. Je to skutečně nebezpečné místo. Během své kariéry jsem už dvakrát zažil, že tam auto porazilo dítě. Proto jsem neriskoval a ohlídal nejmenší děti osobně.“ Ředitel základní školy doufá, že po rozšíření působnosti městských strážníků k obdobným situacím již docházet nebude. Že si svou činnost dokonale naplánují.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.