Nová hlavní sestra

RAKOVNÍK (bed). Po dlouhém čase má Nemocnice s poliklinikou v Rakovníku opět hlavní sestru. Na základě výběrového řízení se jí stala paní Lenka Malíková z Kamenných Žehrovic.

"Středočeský kraj, který je zřizovatelem nemocnice, požaduje, aby všechna vedoucí místa byla obsazena jmenováním. Konkurz na post hlavní sestry proběhl až na podzim loňského roku, protože bývalá hlavní sestra byla dlouhodobě nemocná, a tudíž nemohl být do této doby vypsán. Takže téměř celý loňský rok byly pravomoci hlavní sestry rozděleny", objasňuje situaci ředitel NsP Michal Stehlík.

Ze tří uchazeček byla nakonec vybrána Lenka Malíková, která má s řídící prací ve zdravotnictví zkušenosti. "Vystudovala jsem střední zdravotnickou školu, specializaci v oboru anestezie, resuscitace a intenzivní péče, dále management a psychologii. Praxi jsem začínala v Kladně, pak jsem pracovala jako vrchní sestra na ARO v Praze Na Františku a na ARO Městské nemocnice Neratovice. Před příchodem do Rakovníka jsem působila tři roky u zdravotnické firmy," představila se stručně Lenka Malíková.

Na dotaz našeho listu, s jakou koncepcí do rakovnické nemocnice přichází, nová hlavní sestra odpověděla, že by zde především chtěla zkvalitnit ošetřovatelskou péči. Koncepce výrazně doplňuje dosavadní pojetí ošetřovatelské péče, zaměřené převážně na splnění lékařských ordinací a zajištění základní ošetřovatelské péče, o náročnější a samostatnější práci sester, orientovanou na udržení a podporu zdraví, rozvoj soběstačnosti. Dalším úkolem koncepce je pomáhat nemocným dosáhnout tělesného, duševního a sociálního zdraví a pohody v souladu s jejich prostředím. "Cílem je poskytnout pacientům co nejkvalitnější péči, a to v užší spolupráci s jejich rodinou," dodala Lenka Malíková.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.