Kandidátka se hemží kantory, umělci i sportovci

Nezávislé vedou Švácha, Vožeh a Borský

RAKOVNÍK. Po ODS, jejíž kandidátní listinu jsme zveřejnili už 20. června, nám předalo seznam svých kandidátů pro volby do zastupitelstva města Rakovníka také Sdružení nezávislých kandidátů - Evropští demokraté. Stejně jako před čtyřmi lety kandidátku vede Jan Švácha a s ním kandiduje další dvacítka rakovnických osobností bez jakékoliv stranické příslušnosti. Mezi nimi celkem pět současných členů zastupitelstva a dva bývalí.

Jak jsme již uvedli, číslo jedna patří stávajícímu místostarostovi Janu Šváchovi, (41 let). Dvojkou je ředitel speciálních škol Rakovník Ludvík Vožeh (40 let), trojka patří dalšímu pedagogovi a členu zastupitelstva Jaroslavu Borskému (55 let). S číslem čtyři se pokouší o návrat do komunální politiky učitel autoškoly Vladimír Škrlant (60 let), s pětkou jde do voleb propagátor hokejbalu Miroslav Tlustý, (36 let) povoláním vedoucí logistiky. Na šestém místě kandidátky figuruje Zdeňka Jirková, ředitelka DDM Rakovník(52 let), se sedmičkou bývalý místostarosta a někdejší ředitel ZUŠ, dnes důchodce Radim Smýkal (64 let). Další stávající člen zastupitelstva Vladimír Soukup (57 let), provozní restaurace, kandiduje na 8. místě. Devítku má grafik, skladatel, zpěvák a kytarista Milan Zimmermann (40 let) a desítku karikaturista Milan Kounovský (43 let). Druhou desítku zahajuje Líba Prokopová (OSVČ, 32 let), dvanáctku má ředitel Rabasovy galerie a akademický malíř Václav Zoubek (53 let), jinak též člen stávajícího zastupitelstva stejně jako učitel Marek Pavlík (32 let). Ten však oproti minulým volbám přestoupil jako nezávislý z kandidátky ČSSD a kandiduje na 13. místě. Čtrnáctá pozice patří učitelce MŠ a cvičitelce Sokola Šárce Malé (59 let), 15. Tomáši Mejtskému (provozní zaměstnanec, 39 let), 16. podnikateli Miroslavu Polcarovi (56 let), 17. učiteli a fotbalistovi Zdeňku Brabcovi (38 let), 18. podnikateli a fotbalovému trenérovi Zdeňku Weisovi, číslo 19 má Luděk Trešl (49 let), vedoucí výroby, 20 Věra Borská (55 let), ředitelka školy, a 21 Karel Kratochvíl, 45 let, skladník. Věkový průměr kandidátky je 47,4 roku.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.