Nezájem o příspěvek na sítě

RAKOVNÍK (ps). Již čtyři roky město podporuje individuální bytovou výstavbu tím, že nabízí stavebníkům příspěvky na inženýrské sítě. Bohužel, minimální zájem občanů přivedl radní k úvahám o změně pravidel či pozastavení systému.

"Podle schválených zásad může občan získat až 100 tisíc korun na jednu stavební parcelu. Uzávěrka je vždy do konce kalendářního roku s tím, že do konce dalšího roku musí stavebník dílo zkolaudovat. v roce 2003 jsme stanovili podle počtu žádostí 28 tisíc korun na parcelu, o rok později, kdy se hlásilo méně zájemců, jsme dávali 50 tisíc. Na loňský rok se nepřihlásil vůbec nikdo a pro letošní rok je tu jedna žádost, takže žadatel obdrží 40 tisíc korun. Mohli bychom dát, vzhledem k počtu žádostí i 100 tisíc, ale vůči předcházejícím žadatelům by to nebylo spravedlivé," vysvětluje Luděk Štíbr. Místostarosta připouští, že situace je zralá na diskusi, jestli má stávající systém vůbec smysl. "Samozřejmě víme, že ideální by bylo, zasíťovat městské pozemky a nabídnout je stavebníkům k odkoupení. Ale město bohužel nemá vhodné lokality," vysvětluje Štíbr. "Není ale pravda, že bychom vůbec nepodporovali bytovou výstavbu. Město zasíťovalo další pozemky pro výstavbu bytových domů na Zátiší, která neustále pokračuje. a další 4000 metrů jsme připravili v rámci rekonstrukce sítí na Průhoně. Tam máme dokonce zástavbovou studii na čtyři až osm domků, ale zatím se nepřihlásil žádný zájemce," upozorňuje Nejdl.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.