Nemocnice zůstane zařízením kraje

RAKOVNÍK. Nová koncepce zdravotnictví, kterou schválila rada Středočeského kraje, a postavení rakovnické nemocnice v ní - to byl námět pondělní schůzky představitelů kraje a NsP Rakovník. Přítomni byli kromě jiných člen zdravotního výboru poslanecké sněmovny Parlamentu ČR MUDr. Josef Janeček, středočeští radní Ing. Vilém Žák a Mgr. Josef Vacek, zástupce hejtmana František Vácha, novostrašecký starosta Jakub Kleindienst a rakovnický místostarosta PaedDr. Luděk Štíbr.

"Chceme rozptýlit obavy lidí, že v nové koncepci se s rakovnickou nemocnicí nepočítá. Není to pravda, naopak. Naší prioritou je zájem občana, a tak mohu sdělit, že nemocnice ve městě zůstane i nadále," uvedl poslanec Josef Janeček. "Nový management nemocnice prokázal, že při dodržování ekonomického režimu práce lze hospodařit s minimální ztrátou, a to radu kraje potěšilo. Proto nemocnice nadále zůstane zařízením zřizovaným krajem," doplnil radní Josef Vacek.

Ředitel NsP Ing. Michal Stehlík připustil, že na některých odděleních dojde k hospodárnějšímu využití lůžek zefektivněním jejich provozu. Vyloučil však další redukci stavu zaměstnanců. "Vloni jsme snížili stavy pracovníků o 8 procent. V současné době je zde zaměstnáno 416 lidí, což je na 300 lůžek minimální počet," uvedl ředitel Stehlík. Rozhodnutí rady kraje vítá také město Rakovník. "Jsem rád, že nemocnice v Rakovníku zůstane v neztenčené míře. I když nejsme jejím zřizovatelem a chod nemocnice nemůžeme nijak ovlivnit, samozřejmě nás zajímá, zda bude o občany města a okresu po stránce zdravotní péče dobře postaráno," okomentoval rozhodnutí rady kraje místostarosta Luděk Štíbr.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.