Nemocnice (opět) do privatizace

PRAHA, RAKOVNÍK. Rada Středočeského kraje opět projednávala otázku prodeje nebo pronájmu vytipovaných nemocnic. Jedná se celkem o sedm zdravotnických zařízení, která jsou v současné době zřizována krajem, mezi nimi i Nemocnice Rakovník. "Rada kraje vybrala společnost Vallue Added a pověřila ji organizací soutěže na prodej nebo pronájem vybraných zdravotnických zařízení. Tato soutěž by měla být vyhlášena nejpozději do konce měsíce listopadu," uvedl tiskový mluvčí Středočeského kraje Martin Kupka.

Podle jeho slov bude společnost Vallue Added nejen přijímat přihlášky zájemců o privatizaci nemocnic, ale bude také organizovat prohlídky zdravotnických zařízení, shromažďovat potřebnou dokumentaci a připravovat analýzy pro orgány kraje. Rada a následně i zastupitelstvo pak posoudí, zda je pro to které konkrétní zdravotnické zařízení výhodnější prodej nebo pronájem a vybere nejvhodnějšího z uchazečů. "Velmi důležitý bude pro rozhodování podnikatelský záměr uchazečů. Podmínkou je, že bude zařízení i nadále využíváno ke zdravotnickým účelům a nebude užíváno jinak," pokračuje mluvčí Martin Kupka. Zájemci budou muset garantovat, že minimálně jeden rok bude zabezpečována zdravotnická péče v současném rozsahu, a předložit ekonomickou rozvahu na dobu nejbližších pěti let. "Porušení těchto zásad je pod sankcí ve výši 10 miliónů korun, což se radě jeví jako dostatečná záruka. Chtěl bych zdůraznit, že Středočeský kraj má maximální zájem na zachování zdravotnické péče a na jejím dalším rozvoji. Vedení kraje je přesvědčeno, že prodej nebo pronájem nemocnic a dalších vytipovaných zařízení k tomu jen přispěje," dodal Martin Kupka.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.