Ples Královského pivovaru Krušovice překvapil Čechomor

Nejdl levitoval

RAKOVNÍK. V pořadí již pátý společenský ples Královského pivovaru Krušovice měl trochu smůlu v tom, že se konal v předvečer plesu ostrostřelců. Řada tancechtivých občanů tak musela volit buď jednu ze dvou velmi atraktivních akcí, nebo zkrátka vyrazit jak v pátek, tak i v sobotu. Mezi takové nezmary patřili starostové Zdeněk Nejdl a Jakub Kleindienst nebo ředitel muzea František Povolný.

Právě oba starostové se stali ústředními postavami kulturní vložky, kterou už kolem 21. hodiny přichystal moderátor České televize a ředitel divadla Miroslava Horníčka v Plzni Richard Langer. První obětí se stal Nejdl, který se nechal uvést do stavu hypnotického spánku a pak před zraky publika dokonce levitoval nad tanečním parketem. "Věděl o tom od pondělka. Přijdu do obýváku a vidím Zdeňka, jak cvičí něco jako obrácené kliky. Ale nechtěl mi říct, o co jde. Takže teď je mi to jasný," řičela smíchy starostova choť Renata. Levitace totiž spočívala v tom, že starosta ulehl na dvě židle, byl přikryt ubrusy, a jakmile moderátor zavelel: "Starosto, levituj," židle byly vytaženy a médium zůstalo ve velmi nepohodlné a namáhavé poloze na dvou rukou a jedné noze. O pár minut později byl do podobného alotria namočen i starosta Nového Strašecí. Toho se Langer rozhodl před zraky publika dokonce připravit o hlavu. Vše se opět odehrává za ubrusem, zpoza kterého Kleindienst vykukuje, a jakmile je o hlavu kratší, Langer coby bezhlavé starostovo tělo se sakem přes hlavu odbíhá do zákulisí, vzápětí se opět jako Langer ujímá hlavy a provádí s ní sérii prostocviků. Publikum šílí.

Výborný Kampanus, jemuž v ve foyeru Tylova divadla sekundovala cimbálová muzika z Tuchlovic, střídá o přestávce půlnoční překvapení, kterým je Karel Holas a František Černý ze skupiny Čechomor. Samo překvapení je však také překvapeno, když se jim během vystoupení vplíží za záda jeden z přítomných hudebníků a kytaristu s houslistou doprovodí na bicí. Profíci však nehnou ani brvou a s neplánovanou posilou vystoupení v pohodě dohrají. Po setu Čechomoru nastupuje skupina Living Water a s repertoárem temperamentních cikánských melodií a čardášů přivádí ples do finále.

Je kolem 3. hodiny ranní a návštěvníci plesu si pomalu vyzvedávají ze šaten 560 cen tzv. malé tomboly. Hlavní výhru, zájezd v hodnotě 15 tisíc korun, získal Petr Franěk z Lužné. Nutno podotknout, že návštěvníci plesu byli velmi příjemně překvapeni také královským krušovickým, které teklo po celý ples zdarma z několika mobilních výčepů, a to jak černá desítka, "dvanáctivoltový" Imperial i citronový Radler. Ples se vůbec nadmíru vydařil a jeho účastníci se bavili vskutku královsky. Ostatně, jak se na ples královského pivovaru sluší.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.