Nejdl do parlamentu?

RAKOVNÍK, KNĚŽEVES. Okres Rakovník vysílá do bitvy o křesla parlamentu další dva zástupce. Primární volby občanských demokratů, které se uskutečnily minulý čtvrtek v kněževeské sokolovně, delegovaly do dalších bojů starostu města Rakovníka Zdeňka Nejdla a živnostníka Jaroslava Smolného.

Další podrobnosti nám sdělil předseda rakovnické organizace ODS Zdeněk Nejdl. „Oblastní neboli okresní sněm volil kandidáty a delegáty, kteří budou navrženi regionálnímu (krajskému) sněmu. Ten je svolán na pondělí 8. června. Tam budeme mít sedm delegátů s právem hlasovat, z toho dva kandidáty do parlamentu. O konečném pořadí na kandidátce, která bude mít celkem 36 míst, rozhodne právě regionální sněm,“ vysvětluje Nejdl. Na post okresní „jedničky“ kandidoval kromě rakovnického starosty také Jan Stehlík z Berouna, kterého navrhoval Vilém Žák. Bývalý náměstek hejtmana se o možnost kandidatury kupodivu vůbec neucházel. O „dvojku“ na kandidátce oblastní ODS svedli boj tři pánové. Jakub Kleindienst a Jiří Janoušek z Nového Strašecí a Jaroslav Smolný z Rakovníka. Největší podporu získal rakovnický živnostník.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.