Nejdl do parlamentu?

RAKOVNÍK. Vlastimil Tlustý, o jehož dalším stranickém osudu rozhodne tento čtvrtek místní sdružení ODS, byl dlouholetou okresní jedničkou na kandidátce ODS pro parlamentní volby. Kdo ho na volitelném místě nahradí, zatím není jisté.

V kuloárech se skloňují dvě jména: Zdeněk Nejdl a Vilém Žák. Starosta Rakovníka zatím takové úvahy nepřipouští. „Osobně upřednostňuji Viléma Žáka. Na druhou stranu tuto možnost nemohu úplně vyloučit a případné kandidatury bych se nebál,“ připouští Nejdl. Také Vilém Žák ještě nemá jasno. „Je to pro mě hodně předčasné a v tuto chvíli na takovou otázku nedokážu odpovědět,“ uvedl na náš dotaz. Další spekulace z kuloárů ODS se objevily poté, co se do rakovnické organizace navrátil z Prahy její zakládající člen Jiří Chalupecký. Údajně i z toho důvodu, aby se v příštích komunálních volbách ucházel o místo starosty Rakovníka. „Tak to je úplný nesmysl. Jednak nemám trvalé bydliště v Rakovníku a taky už je mi pětašedesát let. Pokud bych měl ještě nějaké politické ambice, tak snad jedině do zastupitelstva ve Slabcích, kde bych mohl svými kontakty nějak pomoci. Ale do Rakovníka se rozhodně nechystám,“ tvrdí někdejší přednosta okresního úřadu. Jiří Chalupecký také poskytl redakci osobní dopis, který zaslal Vlastimilu Tlustému. Vyzývá svého dlouholetého přítele, aby vystoupil z ODS. V opačném případě bude hlasovat pro jeho vyloučení ze strany. Předseda místního sdružení Zdeněk Nejdl přitom tvrdí, že nebude nutné Tlustého vylučovat. Jeho členství v ODS totiž podle stanov zaniklo v momentě, kdy se Tlustý objevil na kandidátce nové politické strany Libertas.cz pro volby do evropského parlamentu. Tlustý ale takovou interpretaci stanov odmítá a trvá na pozastaveném členství, což podle jeho právníků stanovy dovolují. Vedení ODS naopak tvrdí, že pozastavení členství stanovy neumožňují.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.