O vedení Rakovníka se jednalo minulou středu, volilo se včera

Nejdl a spol. získali 13 podpisů

RAKOVNÍK. Celkem třináct z jednadvaceti členů zastupitelstva města Rakovníka se dohodlo, že na ustavujícím zasedání v pondělí 6. listopadu podpoří ve volbách stejné vedení města, jako před čtyřmi lety. Pozici starosty by tak měl obhájit Ing. Zdeněk Nejdl, prvním zastupujícím místostarostou by mohl být zvolen PaedDr. Luděk Štíbr, druhým místostarostou Jan Švácha.

Ve středu 1. listopadu se sešlo třináct členů nově zvoleného zastupitelstva, aby jednali o případné povolební spolupráci. Koalici tvoří osm členů ODS (Nejdl, Štíbr, Volf, Laňka, Jirátko, Blecha, Kronich, Trešl), tři členové Sdružení nezávislých kandidátů - Evropští demokraté (Švácha, Pavlík, Jirková), jeden člen Sdružení nezávislých kandidátů a KDU - ČSL (Filip) a jeden zástupce US DEU a Sdružení My pro Rakovník (Sinkule). Všech třináct osobností stvrdilo podpisem, že budou hlasovat pro vedení města ve složení Nejdl, Štíbr a Švácha. Městskou radu by měl doplnit ještě Volf, Jirátko, Jirková a Filip. Podle našich informací koalice diskutovala i nad otázkou, zda volit tajně nebo veřejně. "Převládl názor, že vhodnější je tajná volba, která je navíc zakotvena i v jednacím řádu," uvedl starosta Zdeněk Nejdl, i když nevyloučil, že způsob hlasování může zastupitelstvo ještě pozměnit.

V opozici tak zřejmě zůstane ČSSD a KSČM. Komunisté, alespoň dle vyjádření Miloslava Kubínka, žádné jiné návrhy na obsazení vedoucích funkcí nechystají. "Vzhledem k rozložení sil zkusíme získat alespoň jedno místo v radě, o které se budu ucházet já. Co se týče kontrolního výboru, tam už po nedávném extempore s Ing. Nejdlem nemám zájem pracovat. Je možné, že se o místo v tomto výboru bude ucházet kolega Kvasnička," řekl nám Miloslav Kubínek.

Ustavující zasedání městského zastupitelstva se uskutečnilo v pondělí 6. listopadu od 17 hodin, tedy bohužel dávno po uzávěrce našich novin. O vlastním výsledku hlasování vás tak můžeme informovat až v příštím vydání.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.