„Argumenty pana Maška jsou na hranici demagogie,“ říká starosta

Nebudeme regulovat,
kde se má co prodávat

RAKOVNÍK. Minulé úterý došlo na radnici ke schůzce mezi vedením města a zástupci okresní hospodářské komory (OHK). Ta kritizuje město zejména za absenci koncepce rozvoje obchodní sféry města, což vyjádřil v otevřeném dopisu (viz Raport č. 41) předseda OHK Ing. Vladimír Mašek.

Kromě Maška se za OHK zúčastnil i Martin Gebhart a Marie Chvostová, za město pak starosta a oba místostarostové.

"Jednání bylo lehce emotivní. Zásadní neshody mezi vedením města a zástupci OHK spočívají v tom, že město nechce žádným způsobem regulovat, kde se co bude prodávat. Dále jsme odmítli názor, že město nemá žádnou koncepci k rozvoji obchodní sítě," komentoval jednání starosta Zdeněk Nejdl.

Podle něj má město zpracován územní plán, který řeší limity a regulativy pro výstavbu, včetně jejího rozsahu. "My nemůžeme regulovat, kdo a kde bude co prodávat. To není v žádném městě. v tomto se neshodneme a argumenty pana Maška jsou účelové a na hranici demagogie," podotkl starosta. "Chtěl jsem bod po bodu probírat jednotlivé věci a argumentovat pro a proti. To se nepovedlo, protože se téma stáčelo neustále na to, že město nemá regulativy, proč je nemá a jak je jinde mají. Já tvrdím, že pozice města by měla být pozitivistická, aby vymezovala, tady by mělo stát to a to, a ne jak chce Mašek, že tady by nemělo stát to a to. To je negativistický přístup. v tom se nemůžeme shodnout," říká starosta. "Byli jsme dokonce napadeni za to, že si na rakovnickém náměstí občané nebudou moci koupit za chvíli ani rohlík," podotkl místostarosta Luděk Štíbr.

Po tříhodinové debatě bylo dohodnuto, že připomínky OHK budou zařazeny na jednání rady a městského zastupitelstva. To podle Nejdla rozhodne i o tom, jaký market a jakého typu na pozemku nad ulicí Luženská vznikne. a jestli tam vůbec vznikne.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.