Vedení města vzkazuje: Nechoďte středem!

Náměstí bez zimní údržby

RAKOVNÍK. Zimní údržba města Rakovníka bude mít letos trochu jiná pravidla než v předcházejících letech. "Vycházíme ze zkušenostní předchozích zim a z připomínek občanů, kteří si stěžovali, že některá místa byla vloni zbytečně přesolená. Proto jsme se rozhodli některé rovné plochy ponechat bez údržby," vysvětluje Luděk Štíbr.

"To se týká i chodníků ve střední části náměstí, kde budou protaženy jen čtyři přechody napříč," popisuje jednu ze změn místostarosta Štíbr. Změna v centru města by měla být šetrnější k zeleni, která v minulých letech solením trpěla. "Jak růže tak trávníky byly po zimní údržbě velmi poničené,"podotkl Štíbr. k dotazu, kdo ponese odpovědnost za případné úrazy na neudržovaných městských chodnících, místostarosta uvádí, že pokud město vydá nařízení, v němž občany na neudržovaná místa upozorní, je před případným postihem chráněno. Nařízení města je zveřejněno na úřední desce včetně mapy s vyznačením ulic podle zařazení do jednotlivých skupin údržby. Na další dotaz Raportu, jak se mají občané o tom, že nemají chodit po středu náměstí dočíst, když se přes závěje k úřední desce třeba ani nedostanou, starosta dodává: "Také před úřední deskou, kde nařízení visí, se samozřejmě sníh uklízet bude," uzavírá Nejdl.

Obecně platí, že silnice na území města jsou rozděleny do tří kategorií. Rychlostní a sběrné místní komunikace pro MHD, příjezdové komunikace ke zdravotnickým zařízením a další významné cesty v prvním pořadí musí být sjízdné do 4 hodin od začátku sněžení. Komunikace spadající do druhé skupiny musí být sjízdné do 12 hodin. v třetí skupině jsou tzv. neudržované komunikace, které budou ponechány svému osudu.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.