Náměstek policejního ředitele mimo službu

RAKOVNÍK (ps). Nejen policejní kruhy minulý týden velmi překvapila rezignace druhého nejvyššího muže okresní policie. Jednapadesátiletý plukovník Stanislav Čapek, zástupce ředitele okresního ředitelství pro skupinu kriminální policie a vyšetřování, si ve čtvrtek vyklidil kancelář a ze dne na den u policie skončil.

Zprávu nám potvrdil i tiskový mluvčí okresního ředitelství René Černý. "Je to tak. Plukovník Čapek podal 4. března žádost o uvolnění ze služebního poměru bez udání důvodu. Bylo mu vyhověno," konstatoval Černý. Na otázku, jestli se alespoň mezi policisty neví o tom, proč tak narychlo skončil, Černý nedokázal odpovědět. "Nic bližšího vám nemohu říci. Ale není zdaleka jediný. Od začátku roku takto odešlo už pět lidí," doplnil Černý. Proto jsme se obrátili přímo na Stanislava Čapka. "Po 28 letech služby, s vysokým tlakem, noční šichty, po dohodě v rodině jsem se prostě rozhodl odejít," řekl nám do telefonu. Kam povedou další kroky policejního odborníka, jsme se rovněž nedozvěděli. "Možná, že se ještě někde udivíme," naznačil, ale neupřesnil Čapek.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.