Náklaďák amputoval nohu

RAKOVNÍK. Odvoz zábavních atrakcí z rakovnického posvícení skončil vážným úrazem. Jednomu z provozovatelů na hřišti SK Rakovník uvízla pod koly nákladního vozidla noha a obrovská zátěž mu ji rozdrtila. „Nehoda se stala v pondělí 7. září. Devětadvacetiletý řidič z okresu Praha – východ chtěl s nákladním vozidlem Liaz popojet na účelové komunikaci ve sportovním areálu v Rakovníku a přehlédl svého čtyřiačtyřicetiletého kolegu z Karvinska,“ přibližuje policejní mluvčí René Černý.

Muž stál nebo se zřejmě přímo opíral o vozidlo v místech pravého předního kola a byl tak v zákrytu výhledu řidiče. Řidič si při manévru svého kolegy vůbec nevšiml. Vytáčel přední kola vpravo a pomalu se rozjížděl. Kolo přitom zachytilo levou nohu chodce a ta poté skončila pod těžkým náklaďákem.

„Čtyřiačtyřicetiletý muž utrpěl částečnou amputaci a rozdrcení dolní končetiny. Vzhledem k vážnosti úrazu proto zasahující lékař požádal o asistenci letecké záchranné služby,“ přibližuje mluvčí záchranné služby Tereza Janečková. Vrtulník dosedl přímo na hřiště SK a po ošetření muže přepravil do Fakultní nemocnice v Motole.

U řidiče náklaďáku provedli policisté dechovou zkoušku na alkohol, která skončila negativním výsledkem. U zraněného nařídili kvůli možnému požití alkoholu odběr krve. „Nyní prošetřujeme míru zavinění. Poté bude rozhodnuto, jak bude případ kvalifikován,“ uzavírá policejní mluvčí.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.