O novém místostarostovi se rozhodne zřejmě až v únoru

Nahradí Štíbra Jirátko?

RAKOVNÍK. Vedení místní organizace Občanské demokratické strany řeší rébus, kdo od února nahradí Luďka Štíbra ve funkci prvního místastostarosty Města Rakovníka. Štíbra totiž rada kraje doporučila ke jmenování do funkce ředitele Gymnázia Zikmunda Wintra, kterou začne vykonávat od druhého pololetí. Do té doby musí najít ODS do vedení města odpovídající náhradu. Podle slov starosty Zdeňka Nejdla by se mohl stát místostarostou stávající člen rady Jan Jirátko.

"Ředitelem gymnázia Zikmunda Wintra bych se měl stát od 1. února 2008. Až se tak stane, budu o věci informovat starostu města. Vše ostatní je pak na něm," řekl nám Luděk Štíbr, i když nejprve se k věci nechtěl příliš vyjadřovat, neboť nic zatím nemá písemně potvrzeno.

Variant, jak a kým obsadit funkci místostarosty, existuje několik. V kuloárech radnice se ale nejčastěji skloňují dvě jména. Václav Laňka a Jan Jirátko. "O panu Laňkovi jsem neslyšel, o Jirátkovi ano. A i pro mě je to nejpřijatelnější varianta. Myslím, že vědomostně i odborně by na to měl. Ale to je zatím pouze můj názor. Budu o tom hovořit nejprve na půdě místní organizace ODS, pak v koalici a poslední slovo bude mít samozřejmě zastupitelstvo, kterému volba místostarosty přísluší," vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl. Zároveň ale připouští obavy, aby se s volbou místostarosty znovu nedostala na přetřes zhruba půl roku stará aféra, kvůli níž byl Jirátko odvolán radou kraje z funkce ředitele gymnázia. "Je mi jasné, že by to někdo mohl znovu vytáhnout a použít. Já si však myslím, že to je věc uzavřená. Pro mě osobně nemá profesní pochybení žádný vliv na práci v orgánech města," míní Nejdl. S variantou, při níž by se Luděk Štíbr stal místostarostou neuvolněným a funkci vykonával při zaměstnání, vedení města nepočítá. "Té práce je tady tolik, že se to při zaměstnání dělat nedá," míní Nejdl.

Na možnost kandidovat na funkci místostarosty města jsme se zeptali i přímo Jana Jirátka. "Zatím je to v jednání, bude záležet na názoru zastupitelstva. Zatím jsem na žádnou funkci navržen nebyl. Pokud by se tak stalo, bylo by to na delší jednání," řekl pro Raport Jirátko.

Podle starosty Zdeňka Nejdla se o věci rozhodne zřejmě až na únorovém zastupitelstvu. "Máme dost času vše v klidu vyřešit. Dovedu si představit i souběh funkcí nebo situaci, že bychom si na nového místostarostu počkali, až si vyřeší své závazky v zaměstnání," uzavřel starosta.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.