Na „zkušené“ v Českém Švýcarsku

KŘIVOKLÁTSKO. Za vytrvalého deště se v pondělí 11. května vypravila zhruba dvacítka starostů a zástupců obcí Křivoklátska na „zkušenou“ do národního parku České Švýcarsko. Smyslem návštěvy, kterou iniciovalo Ministerstvo životního prostředí ČR, bylo setkání s vedením parku a diskuse se zástupci tamních obcí.

Nehledě na nepříznivé počasí absolvovali Křivoklátští krátkou exkurzi Českým Švýcarskem. Odpoledne se starostové přesunuli do centra národního parku Krásné Lípy, do Domu Českého Švýcarska. Tady se setkali nejen s náměstkem ministra ŽP Františkem Pelcem a ředitelkou odboru ochrany přírody a krajiny Alenou Vopálkovou, ale také s ředitelem obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Markem Mrázem. „Po prohlídce návštěvnického střediska nás informoval náměstek Pelc o postupu prací na přípravě návrhu národního parku Křivoklátsko a předal nám první pracovní verzi zákona o NP k prostudování a další diskusi. Také jsme dostali mapy svých katastrů se zakreslenou hranicí NP a písemné odpovědi na otázky, které zazněly během posledního jednání v Roztokách,“ popsal další průběh exkurze Vladimír Melč. Kolem 15. hodiny dorazili starostové místních obcí, aby v neformální debatě informovali své kolegy z Křivoklátska o kladech a záporech vyhlášení národního parku.

Tomáš Bednařík

(Pokračování na str. 4)

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.