Na Prahu přes Krušovice

RAKOVNICKO. Od 1. dubna čekají řidiče na Rakovnicku uzavírky dalších komunikací. K momentálně probíhající uzavírce silnice č. III/22915 v obci Lišany, která skončí 30. listopadu, přibudou ještě tři nové.

Od 1. dubna do 31. srpna 2009 bude probíhat uzavírka silnice č. II/237 z Rakovníka do Nového Strašecí v úseku od odbočky na Belšanku na začátek obce Ruda v délce zhruba 7 km. Důvodem této uzavírky je celková rekonstrukce tohoto úseku. „Pro osobní a autobusovou dopravu bude vedena objízdná trasa z Rakovníka po silnici č. II/229 do obce Lišany na silnici I/6 přes Krušovice, Řevničov do Nového Strašecí. Pro nákladní dopravu nad 15 tun bude objížďka vedena přes Kněževes na silnici I/6 do obce Krupá, Krušovice, Řevničov, Nové Strašecí napojením na silnici II/237. Po celou dobu uzavírky bude průjezdná křižovatka Horácká Lísa pro směr Nový Dům a nádraží Řevničov,“ informoval mluvčí MěÚ Rakovník Jan Polák.

Zvláštnímu režimu budou podřízeny některé autobusové zastávky, kdy určité linky nebudou obsluhovat zastávky Rakovník – u sokolovny a Nové Strašecí – žel. stanice. Na vytipovaných spojích budou zřízeny náhradní zastávky Rakovník – Na Sekyře, Čsl. legií, Tesco, dále Lišany u rybníka, Krušovice, Řevničov – restaurace, Nové Strašecí Karlovarská. Dopravní obslužnost pro obec Ruda bude zajištěna vybudováním dvou náhradních autobusových zastávek v Novém Strašecí u prodejny Plusu na silnici II/237 v obou směrech. Dále bude vybudována zastávka u čerpací stanice Benzina v Novém Strašecí ve směru od Prahy. Ve spolupráci s obcí Ruda budou vytipovány spoje, které zajistí dopravní obslužnost obce zajížďkou z Nového Strašecí. Tímto opatřením bude zajištěno možné přestupování na ostatní spoje v Novém Strašecí. Linka 310650 bude nahrazena v úseku Lužná – Rakovník náhradním spojem.

Od 1. dubna do 30. dubna bude probíhat částečná uzavírka i v obci Chlum. Jejím důvodem je odvodnění komunikace a přilehlých pozemků. Doprava bude pomocí dopravního značení svedena pouze do jednoho jízdního pruhu.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.