Na náměstí vybrán AV atelier

NOVÉ STRAŠECÍ. Přípravy na možnou úpravu Komenského náměstí v Novém Strašecí pokračují. Dnes je již jasné, kdo bude zpracovávat projekt. Do konce října, což byl termín pro podání nabídek uchazečů, byly doručeny tři. O zakázku se ucházeli Jaroslav Černý z Kladna, Aleš Steiner Praha a AV ateliér také z Prahy.

„Komise pro otevírání obálek, posouzení a hodnocení nabídek konstatovala, že byly v souladu s podmínkami zadávací dokumentace,“ říká starosta Pavel Vaic. Rozhodujícím kritériem byla cena, takže byl nakonec vybrán nejlevnější AV ateliér (630 tisíc). Rozdíl mezi nejlevnější a nejdražší nabídkou byl zhruba tři sta padesát tisíc.

Vítězná firma bude zpracovávat projekt v podobě, která byla předjednána jako pracovní studie, odsouhlasena RM, zastupitelstvem i komisemi. „Nyní jde o zpracování finální projektové dokumentace ve vazbě na úvodní projekt. Musíme splnit veškeré podmínky. Příprava má dvě etapy. Do konce roku musíme zvládnout první a do března druhou,“ dodává starosta. V rozmezí únor – duben se předpokládá vypsání dotačního titulu, o který se město chce ucházet. Do té doby musí být hotové územní rozhodnutí i stavební povolení.

Lenka Pelcová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.