Na místostarostu nejsou lidi

RAKOVNÍK. O tom, že vedení města Rakovníka zůstane už do konce volebního období dvoučlenné, jsme psali již v minulém vydání. V pondělí 23. června se tuto novinu dozvědělo od starosty také městské zastupitelstvo. Zpráva se neobešla bez poznámek ze strany ČSSD.

Diskusi otevřel Marcel Chládek, když na programu nenašel původně avizovanou volbu druhého místostarosty. „Když ČSSD kritizovala funkci druhého místostarosty jako nadbytečnou, uvedl starosta Nejdl, že má tisíc důvodů pro to, aby město řídili tři uvolnění funkcionáři. To už teď neplatí?“ tázal se lídr opozice.

„Není to proto, že bych změnil názor,“ odvětil Nejdl, „V současné době prostě nemáme člověka, který by tuto funkci přijal. Měl by to být člověk se zkušenostmi z rady města. A takový tu není. Uvažovali jsme, že by to mohl být pan Jirátko, ale ten došel po vyhodnocení všech závěrů k rozhodnutí, že kandidovat nebude. Členové rady se ale ještě více zapojí do některých činností. Každý radní bude mít svoji agendu, nebo si vybere případ a bude garantem jeho řešení,“ naznačil starosta způsob, jak chybějícího funkcionáře nahradit. „Je smutné, když je složení rady natolik slabé, že kromě pana Jirátka tam není nikdo další. Ale jinak mi dáváte za pravdu, že pokud budete město řídit manažérsky, stačí jeden místostarosta bohatě,“ glosoval Chládek.

Do diskuse se zapojil i Jan Jirátko. „Původně jsem o funkci uvažoval, ale atmosféra, která kolem toho vznikla, mě přivedla k rozhodnutí nekandidovat,“ uzavřel diskusi.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.