Na Kocourku se nebude bruslit

NOVÉ STRAŠECÍ (bed). Ani letos se nebude na hokejbalovém hřišti Na Kocourku bruslit, i když tomu tak v minulých letech bývalo. Proč, to vysvětluje ředitel Městských sportovních zařízení Nové Strašecí Mgr. Jiří Bouček.

"Už vloni jsme v zimě hokejbalové hřiště k bruslení neupravili. Chceme, aby hřiště bylo možná co nejdéle v dobrém stavu a je pravdou, že jeho využívání jako ledního stadionu způsobuje značné škody," uvedl Jiří Bouček. Jako podkladová vrstva je totiž na hřišti použit černý asfalt, který nejen v zimním období absorbuje velké množství slunečních paprsků, způsobujících rychlejší a nepravidelné tání, které je pro bruslaře značně nebezpečné. Navíc ledová plocha způsobuje zvětšování trhlin v asfaltovém povrchu. Trpí také mantinely, které nejsou uzpůsobeny lednímu hokeji. Opravy si každoročně vyžádaly náklady v řádech desítek tisíců korun. "Věřím, že naše důvody veřejnost pochopí," dodal ředitel Městských sportovních zařízení Nové Strašecí.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.