Pozvali starostu na „fočus, přece nebudou fetovat“

Na Kocourku lze sportovat zadarmo

NOVÉ STRAŠECÍ. Novostrašečtí radní se na svém posledním zasedání podrobně zabývali otázkou sportovišť a dětských hřišť ve městě. Reagovali tak na petici podepsanou 171 občany, kteří žádali, aby se vedení města zasadilo o zlepšení případně vybudování nových hřišť pro nejmenší děti.

Starosta v této záležitosti obdržel kromě petice i dopis, signovaný několika kluky ve věku 10 až 15 let. Napsali: "Vážený pane starosto, zveme Vás, abyste si s námi přišel zahrát vybijku nebo fočus. Hrajeme everyday na Žižkáči. Možná se vám nebude líbit, že vám bude lítat balón pod auta a z balkónu na vás budou křičet, že jste harant a nevychovanej parchant. My si z toho nic neděláme a hrajeme si s balónem rádi, přeci nebudeme fetovat. Kdybyste nás pozval někam jinam, kde nemusíme platit za to, že si hrajeme, tak přijdeme rádi."

"První petice přišla dva dny před zasedáním rady, kde už jsme měli otázku hřišť v programu. Nyní se podařilo zajistit také potřebné prostředky a město tak může přáním občanů vyhovět. Počínaje 15. červnem jsme otevřeli pro mládež do 18 let lehkoatletickou část sportovního areálu Na Kocourku. O prázdninách bude přístupná od 8 do 20 hodin, od září do června od 16 do 20 hodin. Kdo bude chtít, může si tam přijít zahrát vybíjenou, nohejbal, fotbálek, volejbal, zaházet si na koš, zaběhat si, zaskákat do dálky atd. A to všechno bezplatně! Jen náčiní si každý musí přinést své. Jen doufám, že kluci, kteří mě vyzvali, abych si s nimi přišel zakopat, tam budou," konstatoval starosta.

Zkrátka nepřijdou ani malé děti ve věku do dvanácti let. "Dokončili jsme pasport všech pískovišť ve městě. V každém sídlišti jsme vyměnili písek v jednom, někde i ve více pískovištích. V největším Křivoklátském sídlišti jsme se dohodli se zástupci společenství vlastníků, že uvnitř tohoto sídliště zřídíme dětské hřiště v hodnotě kolem 250 tisíc korun. To bude vybaveno nejen pískovištěm, ale i dřevěnými hrady a prolézačkami. Bude také oploceno, aby do něj nemohli vniknout psi a znečistit ho. Dokončeno by mělo být zhruba do měsíce," pokračoval Jakub Kleindienst. Podle jeho slov mohou maminky s malými dětmi docházet na dětské hřiště u školky V Hliništích, které bude otevřeno po celé dva měsíce přes celý den a bude také dovybaveno dětskými atrakcemi.

"Do budoucna bychom chtěli v Novém Strašecí vytvořit jedno centrální dětské hřiště, které se bude nacházet uprostřed města a bude kompletně vybavené, včetně sociálního zařízení a občerstvení. Mělo by být hotové do dvou let a město přijde na sedm miliónů korun," dodal starosta Kleindienst.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.