Muže nalezli houbaři mrtvého

ŠANOV. Rozsáhlé pátrání se rozjelo ve středu odpoledne v okolí Šanova. Policisté pátrali po seniorovi z našeho okresu, jehož rodina se obávala, že se pokusí spáchat sebevraždu. Muže nalezli až druhý den houbaři. Bohužel mrtvého.

„Pohřešovaný senior odjel z domu na jízdním kole, proto jsme se zaměřili na okolí cyklostezky. Pátral vrtulník i psovodi. Od několika svědků jsme měli různé informace o jeho pohybu. Viděn prý byl i v okolí Lubné a Brantu, poznatky ale mohly být i zavádějící, svědkové si ho mohli splést s jiným cyklistou. Pátrací akce bohužel nebyla úspěšná. Psům ztěžovalo situaci, že odjel na kole. Pro psa je problém zachytit stopu, pokud není přímý kontakt osoby se zemí. Jelikož bylo teplé počasí, tak nemohla pohyb hledaného zachytit ani termovize. Vrcholky stromů byly teplejší než lidské tělo,“ přibližuje mluvčí René Černý.

Vrtulník se proto zaměřil jen na vizuální pátrání v terénu. Nasazen byl až do 21.30 hodin, kdy mu začalo docházet palivo. Pátrání mělo pokračovat druhý den po vyhodnocení všech poznatků a svědectví, z něhož mělo vyplynout, do které lokality ho směřovat. K pátrání ale nakonec nedošlo. „Ve čtvrtek okolo šestnácté hodiny objevili houbaři v hůře přehledném terénu asi 100 metrů od brodu u cyklostezky ze Šanova do Řeřich oběšeného muže. Jednalo se o pohřešovaného seniora. Na těle nebyly patrny žádné známky násilí,“ přibližuje René Černý. Policie případ šetří jako trestný čin účast na sebevraždě.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.