Muž napadl úřednici

RAKOVNÍK. Muž, který přišel 23. července na radnici, aby vyřešil své problémy se zablokováním bankovního účtu, si nakonec svoji situaci ještě více zkomplikoval. Problém s účtem se mu vyřešit stejně nepodařilo, a protože při „vyjednávání“ použil hrubé nadávky a nakonec i fyzické násilí, hrozí mu navíc stíhání pro trestný čin útok na veřejného činitele.

Tiskový mluvčí radnice Jan Polák nám sice odmítl sdělit, na kterém odboru k incidentu došlo, ale vzhledem k popisované agendě mohlo jít o odbor ekonomický. Muž prý přišel a hned se obořil na dotyčnou úřednici, jak si mohla dovolit obstavit mu účet. Pak se ale uklidnil a jednání probíhalo poměrně klidně. Najednou však jedna z kolegyň uslyšela ve vedlejší kanceláři rachot a šla se podívat, co se děje. Spatřila dotyčného, jak se sápal na poškozenou. Další z úředníků zasáhl a jedna z úřednic stiskla tlačítko poslední nouze pro přivolání strážníků. Když ale přišli, útočníka na místě nezastihli.

„Občan se snažil násilím zabránit výkonu právoplatného rozhodnutí, s nímž bylo spojeno zablokování jeho bankovního účtu. To vše za situace, kdy nereagoval na předešlé výzvy a nechal dojít celou záležitost až do krajního zákonného vyřešení případu. Při jednání s úředníky, kteří se snažili vše velmi klidně a vstřícně vysvětlit, nešetřil vulgárními výpady, nadávkami a dokonce i vyhrožováním násilí a fyzickým napadením, kterého se o několik okamžiků později dopustil. Pouze díky duchapřítomným kolegům nedošlo k újmě na zdraví. V této souvislosti bude podáno na státní zastupitelství trestní oznámení o trestném činu útok na veřejného činitele, kde při prokázání viny hrozí viníkovi trest odnětí svobody až na tři roky,“ uvedl k věci tiskový mluvčí Jan Polák.

Jak jsme při ověřování situace přímo mezi úředníky zjistili, zmiňovaná tlačítka poslední nouze na radnici nefungují tak, jak by si vážnost problematiky zasluhovala. Jsou navíc koordinována přes kladenskou centrálu. I proto strážníci tentokrát zasahovali úplně na jiném místě, než odkud byla pomoc přivolávána, a tak útočníka nezastihli.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.