V nádrži prý chladil láhve, nakonec v ní sám skončil

Mrtvola v Žákově rybníce

RAKOVNÍK. Ve vodě Žákova rybníka objevil kolemjdoucí ve čtvrtek v půl dvanácté dopoledne mrtvolu muže. „Tělo zahlédl na hladině. Z vody ho vytáhli hasiči, dostali se k němu na člunu. Muži už nebylo pomoci. Jednalo se o seniora z Rakovnicka, totožnost se podařilo zjistit ihned, protože u sebe měl občanský průkaz,“ přibližuje mluvčí policie René Černý. Přivolaná lékařka provedla ohledání těla. Podle ní muž zemřel téhož dne v ranních hodinách.

Na těle ani oblečení neobjevila žádné známky zápasu či násilí, proto byla nařízena pouze zdravotní pitva, která určí příčinu smrti. „Kdyby však byly při pitvě odhaleny nějaké stopy násilí, bude provedena podrobnější soudní pitva. Násilnému trestnému činu ale nic nenasvědčuje,“ říká René Černý. K pádu do vody mohlo dojít nešťastnou náhodou nebo kvůli náhlé zdravotní indispozici.

„Pitva nám také ukáže, jestli muž nebyl opilý. Jednou z verzí je, že mohl upadnout v opilosti. V tuto chvíli se pochopitelně nedá vyloučit ani sebevražda, ani té ale nic nenasvědčuje, muž u sebe nezanechal žádný dopis na rozloučenou,“ přibližuje policejní mluvčí.

Jak se nám podařilo od místních lidí zjistit, byl muž z Lužné a kolem Žákova rybníka pravidelně chodil. Měl problémy s alkoholem a lahve dokonce míval poschovávané na různých místech po cestách. Některé prý i přímo v rybníce.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.