Motorkáři v nemocnici zemřeli

RAKOVNICKO. Dvě dopravní nehody z první poloviny září si vyžádaly oběti na životech. V obou případech zemřel motocyklista. První po nárazu do stromu, druhý po nárazu do sloupu veřejného osvětlení.

O prvním případu jsme informovali v minulém vydání. Třiačtyřicetiletý muž z Rakovnicka v neděli 7. září odpoledne havaroval na lesní cestě na katastru Třeboci. Poté, co na Babettě nezvládl zatáčku, narazil čelně do stromu. Na hlavě neměl přilbu, a tak při nehodě utrpěl vážné poranění hlavy. „Na následky zranění nakonec po leteckém transportu v Ústřední vojenské nemocnici v Praze zemřel,“ doplňuje René Černý, tiskový mluvčí rakovnické policie.

Stejný osud potkal o čtyři dny později devětadvacetiletého motorkáře z Karlovarska, který jel na motocyklu Yamaha 750 po karlovarce ve směru od Varů na Prahu. V 6.45 hodin vjel do obce Hořovičky a v nepřehledné zatáčce a přes plnou čáru se rozhodl předjet kolonu vozidel. Nezvládl však řízení, vyjel vlevo mimo silnici a čelně narazil do sloupu veřejného osvětlení. S těžkým zraněním ho vrtulník transportoval do ÚVN v Praze. „Na rozdíl od motocyklisty na Babettě měl ochrannou přilbu. Přesto byla jeho zranění natolik vážná, že jim v nemocnici krátce před devátou dopoledne podlehl,“ uzavírá René Černý.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.