Motorkář napadl muže u pumpy

RAKOVNÍK. Dvě fyzická napadení se v minulém týdnu objevila v policejní svodce. Prvním se kriminalisté zabývají od konce května a nyní ho kvůli závažnosti museli překvalifikovat na trestný čin. Druhé napadení se událo ve středu 6. srpna.

Ke konfliktu mezi dvěma mladými muži došlo v Novém Strašecí kolem půl šesté vpodvečer. Devatenáctiletého mladíka napadl šestadvacetiletý muž z Rakovnicka. „Několikrát ho udeřil pěstí do obličeje, kopal ho a nakonec mu vzal peněženku s finanční hotovostí, občanským průkazem a dalšími věcmi. Novostrašecké městské policii se podařilo podezřelého v půl osmé večer zadržet,“ říká náměstek rakovnického policejního ředitele Ladislav Renza. Strážníci ho předvedli na služebnu státní policie, kde policisté zahájili úkony pro podezření z trestného činu krádeže a výtržnictví.

V druhém případě se jednalo také o trestný čin. Na ten ho kriminalisté z přestupku proti občanskému soužití museli minulý týden překvalifikovat poté, co se ukázalo, že zranění napadeného muže jsou vážnější, než se z počátku jevilo. Případ se stal 25. května u benzínové čerpací stanice v Rakovníku. Oznámil ho muž z Mostecka, který byl svědkem toho, jak neznámý motorkář oblečený do kombinézy a s přilbou na hlavě udeřil ležícího muže do obličeje.

„Zraněným byl šestapadesátiletý muž z Rakovnicka. Podle jeho výpovědi se věc seběhla tak, že motorkář několikrát projel ve velké rychlosti kolem benzínky. Poté, co na něj muž mávnul, zastavil a napadl ho. Zraněný si zapamatoval jen část registrační značky. Pachatel je podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví,“ přibližuje Ladislav Renza.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.