Místostarosta versus škola

ČISTÁ. Vyhrocené vztahy v obci a útoky místostarosty proti místní škole budou ve čtvrtek projednány na mimořádně svolaném zastupitelstvu. Zasedání se sejde 6. dubna od 18 hodin v 1. patře ZŠ.

"Ze strany zákonných zástupců našich žáků jsme zaregistrovali několik stížností. Podle nich pan místostarosta Mgr. František Štrunc údajně oslovuje děti na zastávce, vyjadřuje se na adresu školy velmi negativně a dokonce tvrdí, že naše škola bude uzavřena," sdělila nám ředitelka školy Mgr. Božena Vopatová. Obdobné výpady se prý odehrávají i na půdě zastupitelstva a situace je tak nadále neudržitelná. Místostarosta Štrunc však taková obvinění odmítá. "O svolání zastupitelstva nic nevím, ale pokud to říkáte, zřejmě se tam půjdu podívat. Je pravdou, že škola bývá na zastupitelstvu poměrně častým tématem. Podle mého názoru škola nemá úroveň, to mohu říci kdykoliv, ale abych to řešil s dětmi na zastávce, to v žádném případě," odmítá nařčení Štrunc, který byl do roku 1989 ředitelem místní ZŠ.

Svolání mimořádného zastupitelstva nám potvrdil i starosta Ing. Jaroslav Kondelík. "Situace kolem školy byla již jednou velmi plamenná, ale podařilo se ji uklidnit, nyní se znovu vyhrotila. Já osobně považuji zachování školy za prioritu, ale pokud to někdo vidí jinak, bude to mít velmi těžké," naznačuje tuhý boj starosta. Jak jsme dále zjistili, situace kolem školy by mohla mít i politické pozadí, v němž hraje svoji roli i místní organizace KSČM.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.