Místo úřadu byty? Proč ne!

RAKOVNÍK. Na nedávné besedě s představiteli politických stran, kterou uspořádal týdeník Raport v Tylově divadle, zazněla z úst Miloslava Kubínka (KSČM) zajímavá myšlenka. Navrhl, že by město mohlo se státem vyměnit objekt bývalé speciální školy za budovu na Jirkově, v níž v současné době sídlí Pozemkový úřad. Kapacita čtyřpodlažního objektu totiž není pro potřeby státní správy plně využívána a město by ji podle Kubínka mohlo přebudovat na byty pro seniory nebo mladé lidi. Jak jsme zjistili, Kubínkova myšlenka je částečně přijatelná i ze strany vedení Pozemkového úřadu.

„Nápad je to dobrý. Objekt, který obýváme, má pro naši agendu nevýhodnou polohu. Je příliš daleko od centra, městská doprava sem zajíždí jen zřídka. Jedná se o čtyřpodlažní objekt, který původně poskytoval administrativní prostory pro zhruba 200 úředníků. Nyní jich přímo v rezortu ministerstva zemědělství pracuje asi třicet. Zbytek prostor pronajímáme,“ zhodnotila situaci ředitelka Pozemkového úřadu Jiřina Fišerová. Předmětná budova je v majetku České republiky, konkrétně pak ministerstva zemědělství. Pokud by město chtělo budovu vyměnit, muselo by nabídnout odpovídající alternativu. „Objekt na Jirkově má značnou hodnotu, navíc se v současné době opravuje, čímž odhadní cena ještě vzroste. Důležitá je také parkovací plocha, která je na Jirkově více jak dostatečná. Bývalá speciální škola by možná kapacitně postačovala, ale je ve špatném technickém stavu. Navíc kolem ní parkovací plocha schází,“ srovnává ředitelka. Nicméně nevylučuje, že by město nemohlo objekt na Jirkově získat. „Pokud by vedení města nabídlo relevantní objekt, což ale není případ bývalé speciální školy, v teoretické rovině nevylučuji, že by se o případné výměně nedalo jednat,“ uzavírá Jiřina Fišerová.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.