Místo klepet závorky

RAKOVNÍK. Městský znak už nebude vyobrazen na kdejakém plakátě. V řadě případů ho nahradí městské logo. Přední odborníci z oblasti grafiky společně se zástupci vedení města vybrali z 91 prací návrh firmy Ogilvy CID z Prahy. Logo působí velmi jednoduše. Nápis Rakovník má před písmenem R umístěné závorky, které mají evokovat račí klepeta.

„Byl jsem také v komisi a přiznám se, že vítězný návrh se mi líbil hned od první chvíle ze všech nejvíc,“ řekl nám k výběru starosta Zdeněk Nejdl. Kromě něj o logu rozhodovali i místostarosta Jan Švácha, ředitel Rabasovy galerie Václav Zoubek a ředitelka městské knihovny Milena Křikavová. Odbornými garanty soutěže byli Prof. akad. mal. Rostislav Vaněk, vedoucí ateliéru Grafický design a vizuální komunikace Vysoké školy umělecko průmyslové v Praze, Doc. akad. mal. Karel Míšek, Ph. D., předseda Asociace užité grafiky, vedoucí ateliéru grafického designu Fakulty užitého umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, a Mgr. Jaroslav Slanec, grafik a odborný asistent Fakulty sociálních věd UK v Praze. Soutěže se zúčastnili i rakovničtí autoři a firmy, ale mezi pět finalistů nepostoupil nikdo z nich. Ve finále se tak utkaly návrhy z Ústí nad Labem, Jindřichova Hradce a Prahy. „Práce zaslalo všech pět subjektů, do užšího kola postoupily dva návrhy. Nakonec se hodnotící komise rozhodla pro návrh společnosti Ogilvy CID,“ sdělil tiskový mluvčí města Jan Polák.

Všem finalistům náleží skicovné ve výši 7000 Kč, vítězi pak odměna 25 tisíc Kč. Navíc s vítěznou firmou uzavře město Rakovník i smlouvu na vytvoření grafického manuálu v ceně 150 tisíc Kč. Podle něj město získá jednotný vizuální styl, od hlavičkových papírů, vizitek, po bilbordy, reklamní trička a další propagační materiály a předměty.

Veškeré práce, které byly zaslány do soutěže, budou vystaveny v prostorách Rabasovy galerie. Výstava se uskuteční na začátku září.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.