Náhradníkem je Zdeněk Konopásek, do rady možná Volf

Miloň Cír odstupuje

RAKOVNÍK. Největším překvapením čtvrtečního mimořádně svolaného zastupitelstva bylo vystoupení Miloně Círa v samém závěru jednání. Člen městské rady totiž ze zdravotních důvodů rezignoval na své místo v městské radě i zastupitelstvu. Na devět měsíců ho v nahradí některý z náhradníků z kandidátky Strany venkova - spojené občanské síly.

"Končím na doporučení lékaře, který mi řekl, abych dočasně omezil veškeré své aktivity. a protože nerad dělám cokoliv napůl, rozhodl jsem se rezignovat na všechny funkce spojené s městem," vysvětluje Cír.

Co se týče zastupitelstva, v něm Círa nahradí některý z náhradníků již zmiňovaného volebního uskupení. k datu odstoupení Círa se stává členem zastupitelstva automaticky první náhradník s největším počtem hlasů. Dopis s touto informací bude adresován Zdeňkovi Konopáskovi. "Jste první, kdo mi to říká, takže si budu muset nabídku promyslet a zřejmě se i sejdeme s dalšími kolegy. Třetí v pořadí se umístila paní Marie Chvostová a za ní Vladimír Mašek. Právě on dával naši kandidátku dohromady, takže je možné, že by mohl jít do zastupitelstva i on," nevylučuje jednu z variant Zdeněk Konopásek.

Co se týče doplnění městské rady, nelze předpokládat, že by volné místo v sedmičlenném orgánu připadlo náhradníkovi za Miloně Círa. Volba radního se uskuteční na příštím zasedání zastupitelstva 13. února a navržen může být kdokoliv z jednadvaceti členů zastupitelstva. "Osobně jsem chtěl přímo na zastupitelstvu navrhnout Michala Volfa, jednoho z nejaktivnějších lidí v zastupitelstvu, ale nakonec jsem tak neučinil a nechám rozhodnutí na zastupitelích," míní Cír.

Odstupujícímu radnímu poděkoval přímo na zastupitelstvu starosta Zdeněk Nejdl. "Pan Cír byl velice platným členem rady. Na jednání býval vždy velmi dobře připraven, k projednávaným zprávám si zjišťoval i další informace a byl na vedení města přísný, ale konstruktivní. Jeho odchod z rady a zastupitelstva mě velmi mrzí. Děkuji mu za práci a přeji, aby ho zdravotní problémy brzy přešly a mohl se plně věnovat svému podnikání," popřál Círovi Zdeněk Nejdl.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.