Městský ples uspěl

RAKOVNÍK (ps, slv). První reprezentační ples města Rakovníka, kterému předcházely diskuse kvůli vysokému rozpočtu, když jej město dotovalo částkou 150 tisíc korun, byl jeho návštěvníky přijat s převážně kladnými ohlasy. Líbil se taneční orchestr K Band se sedmi "dechy" a domácími posilami na postu bicích nástrojů (Miroslav Videman) a trombónu (Stanislav Brabec). Aplaus si vysloužil i výpravný historický průvod s ohni a kostýmy Státní opery. S nadšením bylo přijato i vystoupení košického Beatles revivalu The Backwards, kteří se právem honosí dvojnásobným titulem pro nejlepší Beatles revival na světě. Své příznivce si našel i Karel Zich nebo virtuózní cimbálovka Saši Vrábela či Brass Band Rakovník, který jako jediný zastupoval domácí scénu.

"Kladenský taneční orchestr byl vynikající, průvod kejklířů s ohněm mě doslova uchvátil a úplným vrcholem byl pro mě osobně Karel Zich. Ples měl vynikající úroveň a těžko bych na něm dokázala najít nějaký kaz," řekla nám Radka Doubková, jedna z pravidelných návštěvnic rakovnických plesů.

V závěru jsme ve foyeru Tylova divadla odchytili také ředitele rakovnické nemocnice Michala Stehlíka. "Ples se mi líbil, i když mi zde chyběla manželka, která byla s klukem s nemocnici, a já sám mám z hokeje poraněnou ruku. Moc se mi líbil například rakovnický Brass Band, kvůli kterému jsem propásl i Beatles. I úroveň ostatních kapel pokládám za výbornou. Zajímavý byl i kostýmový průvod s Rudolfem II. Zde mi jen připadalo poněkud zdlouhavé vystoupení šermířské skupiny," podotkl Stehlík. K vysoké úrovni plesu přispěla velkou měrou i překrásná květinová výzdoba, kterou pro kulturní centrum připravilo květinářství Klára.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.