Město se vzdalo předkupního práva

RAKOVNÍK. Až napodruhé vyhovělo městské zastupitelstvo žádosti společnosti De Iure a na schůzi mimořádně svolané 23. října se vzdalo předkupního práva k pozemkům na výstavbu marketu Tesco. O změnu v kupní smlouvě požádal kupující, aby mohl objekt převést na budoucího uživatele, kterým bude společnost Tesco Stores.

Žádost zastupitelé poprvé projednávali už 15. září. Tehdy ale převážil názor Jindřicha Sinkuleho, že pokud firma chce zrušit předkupní právo k pozemkům, měla by za to něco nabídnout. I tentokrát v přítomnosti zástupců firmy De Iure zazněl podobný požadavek od Jiřího Ludačky. Firma odvětila, že už v současné době sponzoruje některé sportovní kluby. Eduard Filip se zajímal, proč se tak vleče výstavba kruhového objezdu. Dostalo se mu odpovědi, že problém nastal poté, co se při zemních pracích narazilo na skálu, k jejímuž překonání bylo nutno přivézt vrtací soupravu až z Anglie.

Zastupitelé nakonec žádosti vyhověli a město se předkupního práva vzdalo. Pro vstřícný krok hlasovalo 11 z 16 přítomných členů zastupitelstvu.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.