Za soudní výdaje už mohlo stát nové hřiště, míní žalobci

Město neví, jak se zdržet hluku

RAKOVNÍK. Město Rakovník se má podle rozsudku krajského soudu zdržet rušení obyvatel Střelnice hlukem z provozu skateboardu na víceúčelovém hřišti. Vedení radnice považuje rozsudek za podivný, a protože neví, jak realizovat jeho naplnění, hodlá podat dovolání k nejvyššímu soudu.

"Opravdu nevíme, jak postupovat. Hřiště je veřejným prostranstvím, takže jej nelze uzavřít. Soud vyzývá město, aby se zdrželo hluku ze skateboardů. To znamená že hluk z ostatních sportů nevadí? Město je navíc v této souvislosti dosti imaginární pojem. A jak se má samosprávný celek zdržet hluku? Pokud odstěhujeme překážky, nelze vyloučit, že skateboardisté tu budou jezdit dál i bez nich. Pokud budou dopadat skateboardy na asfalt, opět jsme rozhodnutí soudu nenaplnili. Rozsudek je podle našeho názoru nevykonatelný. Městská rada proto požádala o výklad našeho právního zástupce a zřejmě podáme dovolání," vysvětluje místostarosta Luděk Štíbr.

Podle názoru devíti žalobců z okolí hřiště je řešení velmi jednoduché. "Nemám nic proti skateboardistům. Až na pár provokatérů to jsou slušný kluci a ten sport se mi dokonce líbí. Myslím si, že kdyby město namísto protahování soudního sporu dalšími odvoláními vynaložilo prosouzené peníze na vyasfaltování náhradního plácku v jiné lokalitě mimo bytovou zástavbu, mohlo být už dávno po problému," míní Luboš Ureš. Celkové výdaje města v rámci soudního sporu včetně nákladů na pražskou advokátní kancelář, která město zastupuje, se totiž podle jeho názoru pohybují v řádu tří set tisíc korun.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.