Memoria a Asamein se „utkají“ o smuteční síň

RAKOVNÍK. Dne 8. června požádala pohřební služba Asamein, s.r.o., město Rakovník o pronájem obřadní síně s tím, že by chtěla zajišťovat i správu hřbitova s urnovým hájem a provoz vsypové loučky. Radní zareagovali tak, že k 1. červenci vypověděla smlouvu stávajícímu nájemci, pohřební službě Memoria, a 30. července rozhodne o podmínkách nového výběrového řízení na pronájem, údržbu a provoz výše zmíněných zařízení.

„Ještě nevím, zda půjde o jedno společné výběrové řízení nebo o tři dílčí,“ informoval starosta města Zdeněk Nejdl. Podle jeho slov Memoria nijak neporušila smluvní podmínky, ale protože se nyní objevila v Rakovníku konkurenční pohřební služba, chce město umožnit oběma stejné podmínky k soutěži. Výpověď dostala i Údržba městských komunikací, která doposud zabezpečovala správu hřbitova.

Zaskočená Memoria

„Když jsme k 3. březnu letošního roku do Rakovníka vstupovali, počítali jsme s tím, že požádáme o pronájem smuteční síně a časem i o správu hřbitova. Máme koncesi jak na pohřbívání, tak i na správu hřbitova,“ uvedl jednatel společnosti Asamein Milan Košál a doplnil, že smyslem těchto kroků je zajistit v Rakovníku nejen konkurenční prostředí, na němž především vydělá zákazník, ale zároveň zlepšit i služby.

Výpověď zaskočila majitelku společnosti Memoria Vlastu Švarcovou, která provozuje v Rakovníku pohřební služby od roku 1990. „S příchodem Asameinu do Rakovníka nám poklesly zakázky zhruba o 20 %. Pokud bychom znovu nezískali obřadní síň do pronájmu, budeme muset nejspíš skončit, protože přijdeme o lednici, která je k provozování pohřebnictví nezbytná. Nedovedu si totiž představit, že si jakákoliv pohřební služba pustí do lednice konkurenci,“ přiznává otevřeně Vlasta Švarcová a podotýká, že o údržbu hřbitova nemá Memoria zájem. „Je to tak pracná záležitost, že bychom museli přijmout další pracovníky, a na to nemáme síly. Navíc víme o některých rakovnických občanech, kteří by se rádi této služby ujali a daňová výtěžnost by zůstala ve městě,“ dodává majitelka Memorie. (Dokončení na str. 2)

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.