Mechanizace na úklid chodníků

NOVÉ STRAŠECÍ (lep). Veřejnou soutěží budou vybrány firmy, které zhotoví vodorovné a svislé dopravní značení Na Spravedlnosti a v přilehlých místních komunikacích a veřejné osvětlení v lokalitě Do Hlinišť. Dopravní značení je zatím první etapou, na kterou byl již odborem investic zpracován návrh. „Žádali jsme na kraji o dotaci ve výši 175 tisíc a zastupitelstvo nám ji odsouhlasilo ve výši 134 tisíc, takže nyní vybíráme veřejnou soutěží organizaci, která nám značení zhotoví,“ vysvětluje starosta Pavel Vaic.

Vzhledem k tomu, že na všechny obce a města dopadne již během následující zimy takzvaný chodníkový zákon, připravují se na tuto novou povinnost i v Novém Strašecí. Úklid chodníků budou zajišťovat Technické služby, jejichž je město stoprocentním vlastníkem.

„Musíme zajistit techniku na úklid chodníků, ale pokoušíme se sehnat mechanizaci, která je levná,“ uvedl starosta.Rada města již odsouhlasila žádost Technických služeb pořídit formou leasingu multifunkční komunální nosič a nyní je na řadě výběrové řízení jak na dodavatele tak i na leasingovou firmu.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.