Marcel Chládek senátorem

RAKOVNÍK. Také druhé kolo senátních voleb přineslo drtivé vítězství sociální demokracie. Jedním z třiadvaceti nových senátorů za ČSSD se stal Marcel Chládek z Rakovníka, který s velkou převahou porazil starostu Loun Jana Kernera (ODS). Rakovnický zastupitel získal 66,56?% hlasů, zatímco lounský starosta jen 33,43 %. Chládek zvítězil jak v Rakovníku, kde ho volilo 65,68?% voličů, tak dokonce i v samotných Lounech. Tam získal podporu 60,83?% hlasů. O víkendu přišlo k volebním urnám 28,7?% lidí z celkového počtu 112 948 obyvatel okresů Rakovník a Louny. Přímo město Rakovník zaznamenalo volební účast 33,92 %, v Lounech to bylo o 3 procenta méně.

Marcel Chládek uspěl minulý týden také v krajských volbách a bude se muset rozhodnout, kterému postu dá přednost. „Mám v tomto ohledu jasno. Chci se věnovat naplno práci senátora. Proto ukončím své působení v dosavadním zaměstnání a v nejbližší době otevřu celkem tři senátorské kanceláře. Kromě Rakovníka také v Lounech a Žatci. Hned, jak zjistím, jaké bude mé vytížení v senátu, stanovím dny a hodiny, kdy budu k dispozici ve svém volebním obvodě. Chci dát funkci senátora takovou náplň, aby mě lidé mohli vnímat jako regionálního ombudsmana,“ naznačuje své nejbližší plány. Jak nám dále sdělil, ve čtvrtek má osobní schůzku s Davidem Rathem, který mu hodlá nabídnout možnost uplatnění také v orgánech krajského zastupitelstva. „Vzhledem k tomu, že jsme společně s panem Rathem voličům přislíbili realizaci obchvatu města Rakovníka, hodlám se zapojit i na krajské úrovni. Rozhodně by to však neměla být uvolněná funkce. Prioritou je pro mě senát,“ tvrdí čerstvě zvolený senátor. Jeho nové aktivity by mu prý neměly nijak bránit ani ve výkonu funkce zastupitele města Rakovníka. Marcel Chládek letos oslavil 40 let, je rozvedený, má jedno dítě a žije s přítelkyní.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.